Ez még egy viszonylag új blog, mindenképp szeretnék folyamatosan könyveket is ajánlani a témámban, ezt most meg is kezdem. Én azonban egy lusta utcamacska vagyok, sokkal szívesebben tanulok örömmel, mint száraz szakkönyvekből, kényszer által. Ezért tartom alapműnek a "Nem kell mindig kaviár" című regényt. Imádom, mert a főhős főz, mert sármos, mert intelligens, mert a hölgypartnerek szerint is jó az ágyban és mert a tárgyalástechnikai manőverei verhetetlenek.
Talpig elegáns, szociálisan és szexuálisan érzékeny, kicsit svindler, de csak a maga aranyos módján. Elragadóan vezeti orruknál fogva az őt is orránál fogva vezető titkosszolgálatokat, miközben megtanít arra, hogyan kell profin leszárítani a salátafejet egy konyharuhával.
Nem kell mindig kaviár - sőt homáros tékozlásra is csak indokolt esetben van szükség! Thomas Lieven tárgyalástechnikai nagymestertől a következőket tanulhatod meg:
- A svindlizés is csak akkor kifizetődő, ha mindenki érdekeltté van téve benne, vagy senki nem tud róla, és mire kiderülne, már mindent elsimítottál. (Én is nyerek, te is nyersz, vagy nincs üzlet)
- Az Úr maradjon Úr, minden körülmények között.
- Vannak dolgok, amiket csak fehér asztal mellett lehet megtárgyalni.
- Az egyetemes emberi erkölcsök mindenek felett állnak.
- A pénz játékszer - viszont játszani fontos és jó dolog.
- Kockázat nélkül nincs üzlet.
- A társadalmi státuszodat magad határozhatod meg.
- Mindig van valaki, aki okosabb még Nálad is.
- A lét szolgálata nem indokolja a szolgalétet.
Ha még eddig nem olvastad volna az obligát művet, akkor tedd meg. Üde nyári olvasmány, de olyan, melynek vidámsága és izgalmai mellett a tanulságait is felismerheted. Ha pedig már olvastad, ez az a könyv, amit érdemes lehet újra levenni a polcról.
A rövid tartalom:
Thomas Lieven, a nők bálványa, a szuperkém és szuperszakács, számtalan izgalmas kaland legyőzhetetlen alakja. Ő az, aki mint valami mesehős győzedelmeskedik a világháború minden szörnyűsége felett, utcalányokat, milliomosokat, sokgyermekes családanyákat, sőt a francia, az angol és a német kémszolgálat embereit menti meg a biztos haláltól, a kínzásoktól, az éhezéstől. Ez a talpig elegáns angol úriember, akit előkelő londoni klubjának kényelmes bőrfoteléből penderít ki a háború viharaiba, egészen Canaris tengernagy karjai közé irigy bankár kollégájának ármánya, a James Bondok őse, csak talán még fordulatosabb, még szellemesebb kalandokkal dicsekedhetik. És persze kitűnő recepteket ad, nemcsak arra nézve, hogy hogyan lehet levenni minden korú és küllemű hölgyet a lábáról, hanem arra is, hogy mely alkalomból mit kell főzni.
Itt találod az ÖSSZES! receptet >>
A fehér asztal mellett tárgyalás alapvető szabályai:
- 4 fogás illendő (előétel, leves, főétel, desszert, kávé, üdítő, esetleg bor) melyek nem túl nehezek.
- Ha többen vagyunk, mint 6 fő, akkor rendeljünk előre egy menüsort, lehetőleg figyelembe véve az egyes partnerek sajátos igényeit (Vegetáriánus, nem fogyaszt sertést/marhát, nem szereti a halat, stb..) - Ezt előre meg kell tudni!
- Teli szájjal nem tárgyalunk.
- Nem zabáljuk tele magunkat - pohosan nem lehet üzletről beszélgetni.
- Nem fogyasztunk alkoholt - egy pohár bor, pezsgő kivétel lehet, ha pohárköszöntő van. (italos állapotban nem tudunk a tárgyalásra koncentrálni)
- Az asztalnál általában nincs szó üzletről, társasági témák lehetségesek. Ebéd előtt és után azonban már üzletelhetünk.
- Figyeljünk az ülésrendre.
- Mindig a házigazda kezdi meg (jó étvágyat kívánva) és ő fejezi be a tárgyalást, ő bont asztalt.
- Az ajándékot mindig az asztalnál kell átadni, az étkezés végén, felállva. (Elegáns csomagolásban)
Ha vannak tapasztalataid a fehér asztal mellett tárgyalásról, ennek protokolljáról, akkor várom a történeteket. A könyvről is bátran beszélgethetünk.